Aktuality » Informace k táboru PM 2020 - 1. turnus

Níže zpráva pro rodiče 1. turnusu 2020 v souvislosti s protiepidemiologickými opatřeními na letošním táboře 2020

Vážení rodiče,
letošní ročníky Peksáku se dle vyjádření MZ společně s Hlavním hygienikem z 13.5. 2020 uskuteční, ovšem stanovili mnoho podmínek, které mají eliminovat možné onemocnění Covid 19.

Máme samozřejmě radost, že přípravy tábora, které jsme prováděli nepřijdou nazmar. Upřímně, v dubnu jsem vůbec nevěřil, že by letos nějaké tábory proběhly, případně za podmínek, které by z tábora udělaly nevlídné místo, co by nebavilo ani nás ani děti. Naštěstí je většina opatření dle mého soudu akceptovatelná a rozumná. Z naší strany to bude chtít vyšší nároky na dohled nad hygienou, organizací celého programu a úzkostlivou opatrnost. V případě výskytu Covid, by totiž celá akce musela být zrušena !
Z toho důvodu je třeba uvést ve 3. části přihlášky spolu s Prohlášením rodičů kontakt na vás v době tábora - viz příloha. Prohlášení je upravené oproti minulé verzi o příznaky koronaviru.

Budeme potřebovat v některých věcech i podporu a pochopení z Vaší strany.

Konkrétně:
1. Začnu velkou prosbou, a to abyste dítě přivezli přímo do tábora a to v odpoledních hodinách ( jistě máte zaměstnání ). tento krok jsme hodně zvažovali, důvodem je doporučení MZ ohledně jízdy hromadnými prostředky, děti by měli mít roušky, může být horko a neradi bychom vytvořili hned na začátku dětem nějaký problém. Sám bych to pro své děti udělal.. 
Tábor začne dle plánu ve středu 1.7., nástup bude na táboře mezi 15. a 17. hodinou, kde dítě převezmeme, odevzdáte zdravotní posudek, Prohlášení rodičů s datem nástupu.
V případě, že by dovoz na tábor byl pro někoho nepřekonatelný problém, prosím spojte se se mnou, budeme hledat řešení.
Odjezd bude 15.7. ráno do 10.00 hod., opět uvítáme vlastní odvoz, kdo by nemohl třeba z důvodu zaměstnání, dejte vědět, dle zájmu bychom objednali autobus, přece jen budeme po 14ti denní " karanténě ".
2. Dále poprosíme dítěti s sebou vlastní prostěradlo, nejlépe napínací a povlak na polštář. Vlastní desinfekci na ruce na 14 dní a dostatek hygienických potřeb, včetně několika roušek, kdybychom procházeli místem s koncentrací cizích osob.
3. Program tábora se budeme snažit co nejvíce přizpůsobit našemu dlouholetému standartu, vynecháme jen některé hromadné akce jako koupaliště v Jemnici, návštěvy zalidněných míst a pod., tak jak nabádá hygiena. Program bude spíše oddílový než celotáborový.
4. Soustředíme se na důslednou hygienu a desinfekci všeho, nakoupili jsme tuny desinfekce na ruce, sociálky, znovu proškolíme personál tábora.
5. Návštěvy tábora za dětmi se striktně nedoporučují, do prostoru tábora nebude mít nikdo jiný přístup ! telefonický kontakt bude jistě stačit, myslím, že si rádi od dětí odpočinete :)). Ve výjimečných případech se předem spojte vedoucím tábora, jistě se domluvíme.

Přiznám se, že jsem za 40 let své táborové činnosti podobnou věc neřešil, proto omluvte moji snad přílišnou opatrnost a držte nám palce.

Moc děkuji a prosím odpověď ohledně dopravy na tábor a z tábora.       
Partneři projektu: Párty stany, Prodej nářadí, Pokladní systémy, Kosmetika Mary Kay